اسید آمینه در جیره گاو

فهرست مطالب

غدد پستانی باید برا ساخت پروتئین شیر،اسیدهای امینه خاص را پیدا کنند و کنار هم قرار دهند.برای تامین اسید امینه ضروری دو منبع اصلی وجود دارد.اولین منبع میکروب های شکمبه ایی هستند.هنگامی که یک گاو مواد خوراکی مصرف میکند میکروب ها اسید امینه را تجزیه کرده و مورد سوخت و ساز قرار میدهند و برای ساخت اسید های امینه خود از این پروتئین ها استفاده میکنند.هنگامی که این میکروب ها میمیرند از شکمبه خارج میشوند و منبعی برای تولید اسید امینه میشوند. منبع دوم؛ پروتئین غیر قابل تجزیه شکمبه هستند.این پروتئین ها که در مواد خوراکی یافت میشوند توسط میکروب های شکمبه ایی تجزیه نمی شوند و از شکمبه خارج میشوند و به روده کوچک می رسند.این پروتئین ها در روده کوچک هضم و جذب میشوند و سرانجام مورد استفاده گاو قرار میگیرند.بنابراین پروتئین میکروبی و پروتئین غیر قابل هضم شکمبه ایی،کل پروتئین مورد نیاز برای سوخت و ساز گاو را تامین میکنند.

feed livestock three kinds pellets feed livestock three kinds pellets agricultural preparations dry food cereals 113625970 Copy
وجود اسید آمینه در خوراکی های مثل کنسانتره و یونجه و سیلاژ ذرت

حتی در مواقعی که میزان اسید های امینه حاصل از پروتئین میکروبی و پروتئین غیر قابل تجزیه شکمبه ایی موجود در مواد خوراکی بالا است،ممکن است میزان کل اسیدهای امینه برای تولید پروتئین شیر کافی نباشد. نباشد. در جهت رفع این نیاز فن آوری های تجاری وجود دارند که با تولید اسید امینه های حفاظت شده(متیونین و لیزین)در برابر تجزیه شکمبه ای این اطمینان را ایجاد میکنند که آنها مستقیما در دسترس گاو قرار میگیرند. استفاده از این محصولات عموما باعث افزایش تولید شیر و کاهش استفاده از منبع پروتئین در جیره میشود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من